05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V torek, 25. 11, smo imeli učenci od 1. do 5. razreda kulturni dan.

Najprej smo se odpravili v Kosovelov dom, kjer nam je skupina za izrazni ples Mehki čevlji, predstavila plesno predstavo. S plesom in glasbo nas je popeljala skozi Letne čase. Najprej se je predstavila jesen, nato zima, pomlad in poletje. Najbolj mi je bila všeč zima, saj so bile baletke oblečene v bela krila. Pomlad je predstavila nevihto in cvetoče rožice. Poletje je bilo čas vožnje s čolnički in pikniki na travi, poleti pa so nas presenetile kresničke, ki so v temi poplesavale z lučkami. Meglo v  jesenskem času so predstavile z večjimi rutami. Odlomki Vivaldijevih koncertov in mešanica sodobne glasbe so pospremile koledarsko leto. Zanimiva je bilo tudi drevo, ki se je s pomočjo projekcije in luči spreminjalo.

Drugi del dneva smo se sprehodili po Botaničnem vrtu. Ogledali smo si različne rastline, predvsem tropske: palme, bananovec, pistacijo, kakavovec in kokosovo palmo. V rastlinjaku so bili razstavljeni kaktusi. Eden je bil prav poseben, saj smo ga lahko pogladili in nas ni nič popikal. V Naravoslovnem muzeju smo si na fotografijah ogledali še nekatere kraške rastline: lipo, črni trn, mokovec, hrast …

Zaključili smo z reševanjem delovnih listov. Vodička nam jih je pomagala reševati.

 

Tjaša Šapla, 5. razred

   

Dostopnost