05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Izlet v Ljubljano in šolski muzej

V četrtek, 14. 9. 2017, smo se odpravili v šolski muzej. Ob osmih nas je pred šolo čakal avtobus in odpeljali smo se v prestolnico. V parku Zvezda nas je pričakala vodička iz CŠOD. Popeljala nas je po starem mestnem jedru in nam povedala veliko novih stvari o Ljubljani – Emoni izpred tisoč let, ko so po njej še hodili Rimljani.

Po ogledu stare Ljubljane smo odšli v šolski muzej, kjer smo prisostvovali učni uri lepopisja iz leta 1930. Oblekli smo se v stare šolske obleke, si nadeli rokavnike in vstopili v učilnico ter nestrpno čakali na gospodično učiteljico. Ta je bila zelo stroga. Med učenjem črk je učence, ki niso upoštevali pravil (umazane roke, napačen nagovor, ne odgovarjanje s celo povedjo …) strogo kaznovala s sedenjem na osliču in branjem šolskih postav. Presenečeni nad načinom poučevanja takratnega časa smo polni vtisov vstopili na avtobus in se odpeljali proti domu.

 

Urška Geržina, 5. b

Dostopnost