05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V petek, 11.9. 2015, smo se učenci od 6. do 9. razreda odpravili na športni pohod v Mihele.

V šolo smo prišli ob 8. uri, vzeli malico ter se počasi odpravili na pot. Sledili smo korakom učiteljice Blanke Kaltnekar, ki nas je vodila prek Kozine do Nasirca in Krvavega Potoka. V Nasircu smo se ustavili pri cerkvi Sv. Trojice, kjer smo uživali v čudovitem razgledu na Trst in Tržaški zaliv. Ko smo prispeli v Krvavi Potok, smo se morali ustaviti ter pojesti malico, saj so nam želodčki že pošteno krulili.Po polurnem postanku smo se spustili v Mihele, od tam pa na traso nekdanje železnice Trst–Kozina nazaj proti Hrpeljam. Med hojo po stari železnici smo se pogovarjali, smejali, si prepevali, poslušali glasbo, uživali v naravi in svežem zraku … Pri čistilni napravi na Kozini smo se še zadnjič ustavili, nato pa smo se vrnili v šolo.

Ana Vlahovič, 9. a

Dostopnost