05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

 

Založba Miš že vrsto let organizira mladinski literarni festival Bralnice pod slamnikom, s katerim želi vzpodbuditi mlade k branju.

Letos se je osem učencev naše šole skupaj s knjižničarko in učiteljico Dašo Rebec udeležilo slavnostnega odprtja festivala, ki je potekal v Kulturnem domu Franceta Bernika v Domžalah. Prireditev je vodil Boštjan Gorenc Pižama.

Po uvodnih nagovorih so se nam predstavili literarni ustvarjalci. Najprej nam je Feri Lainšček prebral tri pesmi iz svoje najnovejše pesniške zbirke Moje najljubše pesmi o živalih. Sledil je pogovor s pesnikom in pisateljem Petrom Svetino. Zatem je Saša Pavček zelo doživeto prebrala odlomek iz svoje otroške pesnitve Rumi in kapitan. Ob koncu programa so razglasili zmagovalce literarnega natečaja in jim podelili nagrade.

Po zaključku programa smo imeli priložnost, da smo se srečali z gostujočimi pesniki in pisatelji.

Zahvaljujemo se Miš založbi in Kosovelovi knjižnici, ki sta nam omogočili brezplačen prevoz na prireditev.

Neža Novak, 9. razred

Dostopnost