05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

20150413 113332

V ponedeljek, 13. aprila, smo se tretješolci z učiteljico Ivjano in knjižničarko Dašo odpravili v krajevno knjižnico na Kozini. Sprehod je bil prijeten, saj je bil dan lep in topel.

V knjižnici nas je sprejela prijazna knjižničarka Patricija. Najprej nam je razkazala prostore in razložila, kako so razvrščene knjige po knjižnih policah.

Potem je sledilo delo po skupinah. Vsaka skupina je dobila delovni list z navodili. Mi smo morali poiskati knjigo Kakšno drevo zraste iz mačka, ki jo je napisala Nataša Konc Lorenzutti (naša letošnja gostja ob zaključku bralne značke). Prebrati smo morali kratko poglavje in ga obnoviti. Rešiti smo morali tudi tri uganke.

Napisali smo posebno čestitko za dan knjige, ki ga praznujemo 23. aprila. Podpisali smo se še v spominsko knjigo, posladkali s piškoti in sokom, pred knjižnico naredili skupinsko spominsko sliko in se vrnili nazaj v šolo.

Janez Slavič, 3. razred

Dostopnost