05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V letošnjem šolskem letu smo 1. razredi sodelovali v mednarodnem projektu Naša mala knjižnica, ki je namenjen promociji bralne kulture ter evropskih avtorjev in ilustratorjev. Z dejavnostmi smo popestrili ure slovenščine, likovne in glasbene umetnosti ter podaljšanega bivanja. V okviru projekta smo sodelovali na likovnem natečaju. Iztočnica za ustvarjanje je bila knjiga Črta (Gülşah Yemen). Otrokom se je porodilo ogromno idej, kaj vse lahko nastane iz črt. Iz črt je nastala zabava, pomlad, robot, razred na sprehodu, hiše, punčke, mesta, plaža…

Učenci 1.b razreda so za svoje izdelke prejeli prvo nagrado. Žirijo so izdelki prepričali z izvirnim spoznavanjem in ustvarjanjem črt.

                                                                                                      mentorici Suzana Bernetič in Tina Babuder

Dostopnost