05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V petek, 23. 9. 2022, smo se osmošolci odpeljali v Ljubljano, kjer smo si ogledali pomembne državne in verske ustanove. Najprej smo obiskali cerkev sv. Cirila in Metoda. Vodička nam je razložila značilnosti pravoslavne vere in arhitekture in razkazala notranjost cerkve, ki jo krasijo lepe freske. Presenetilo nas je to, da v cerkvi ni stolov in da verniki med obredi stojijo.

Nato smo si ogledali stavbo slovenskega parlamenta, vstopili v dvorani, v katerih zaseda slovenski Državni zbor in Državni svet. Imeli smo tudi priložnost sedeti na stolih, na katerih sedijo državni svetniki.

Zatem smo se sprehodili po središču Ljubljane, si ogledali Mestno hišo, Robbov vodnjak, mestno tržnico in Ljubljansko stolnico. Naš obisk smo zaključili v evangeličanski cerkvi Primoža Trubarja, v kateri nas je sprejel  duhovnik Geza Filo. Cerkev se nam je zdela zanimiva, ker je njena notranjost zelo preprosta, brez okrasja in stenskih poslikav. Polni številnih vtisov smo se odpeljali nazaj proti šoli.

Žana Kavčič, 8. a

Dostopnost