Z našimi četrto- in petošolci smo se letos vključili v projekt filmska vzgoja, ki ga pripravlja Art kino mreža Slovenije.

V Kosovelovem domu v Sežani smo si ogledali šest kratkih slovenskih animiranih filmov: Hribci, Ciper coper, Pasavec, Koyaa, Ki-ki-do in Maček Muri. Pred in po projekciji je z učenci potekal pogovor o izdelavi teh filmov, njihovem sporočilu …

Po ogledu so sledile še delavnice, na katerih so učenci izdelali animirane filme. Pri tem sta jim pomagali  Andreja Goetz in Ana Peršič, koordinatorica za filmsko vzgojo na Primorskem.

Kaj vse so ustvarili, si boste v kratkem lahko ogledali na naši spletni strani.

Daša Rebec

slika1slika2slika3

Vtisi petošolcev:

Ogledali smo si šest dobrih risank. Nato pa je bilo še bolj zabavno, saj smo z učiteljico sami naredili svoje animacije. (Adijan Đogić)

Všeč mi je bilo, ko smo izdelovali figurice in z njimi snemali animirani film. Zelo lepa mi je bila risanka Ciper coperček. (Gaja Pučko)

V Sežani mi je bilo zelo lepo, saj smo videli dobre risanke in sami izdelovali film. (Manca Bolčič)

Najbolj  mi je bilo všeč, ko smo gledali risanke. Želela bi, da bi bile daljše. (Urška Buzečan Lipovec)

Gledali smo super dobre risanke. Zelo lepo mi je bilo, ko smo z našimi liki ustvarjali risanke. (Erik Škorja)