Program JUMICAR je izobraževalni program preventivne vzgoje otrok v cestnem prometu. Poučuje otroke, kako se vesti v prometnem okolju, tako da so postavljeni v vlogo voznika in doživljajo dogodke, kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu. Namenjen je otrokom druge triade osnovne šole.

Tudi letos smo se petošolci vključili v ponujeno izobraževanje. Po poučnem, a hkrati zabavnem predavanju smo imeli možnost izkusiti vožnjo z avtomobilčki.

Kako nam je šlo? Eni smo spregledali znak STOP, drugi smo se zaletavali, ker nismo držali varnostne razdalje, tretji smo vozili brezhibno…vsi pa smo bili zelooo važni.

Kaj smo ugotovili?

• Da avta ni lahko voziti,
  • da moraš biti dobro skoncentriran na plin in zavore, pa na prometne znake in semafor,
  • da bomo od danes naprej na zadnjem sedežu avtomobila bolj mirni in obzirni do staršev, ki vozijo,
  • da se lahko učimo tudi na zabaven način,
  • pravi vozniki imajo še težjo nalogo kot mi, saj jim na pravi cesti grozi še več nevarnosti,
  • na koncu smo dobili vozniško dovoljenje (ki velja le za sesalnik v našem stanovanju J) in
  • da je bila naš dan poučen in zabaven.

Zahvaljujemo se Občini Hrpelje-Kozina, da nam je omogočila izvajanje programa.

5. a in 5. b

Za več foto utrinkov kliknite TUKAJ.