05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Soboto, 1. oktober, čudovit sončen dan smo si nekateri četrtošolci – Anika B., Urška, Tine, Melanija, Zarja, Jan, Žan, Eneja, Sara, Miha – polepšali z ustvarjanjem v Štanjelu.

V okviru projekta Suhi zid smo z učiteljico Fanči na dnevu evropske kulturne dediščine izvedli glasbeno delavnico. Igrali smo na kamenčke, sestavili lestvico iz njih, poslušali zvok starega zidu ob udarjanju nanj z različnimi materiali. Zapeli smo izmišljeno pesem o zidu. Sodelovali smo tudi v drugih delavnicah: zidali zid, risali, poslušali zgodbo.

Po Štanjelu smo se sprehodili ter ga občudovali  Tega dne je bil kraj poln kulturnih utrinkov: razstav, različnih delavnic. V kuharski delavnici smo se  posladkali s »sladko supo«.

V Ferrarijevem vrtu smo opazovali poroko.

V nekaj uricah smo v soboto veliko doživeli. Polni vtisov smo se odpeljali z avtobusom proti domu. Skozi okna smo opazovali škrlatne barve ruja ter vinogradov. Zaželeli smo si čim več takih ustvarjalnih dogodkov.

IMG_1666 (710 x 533) IMG_1672 (710 x 533) IMG_1678 (2) (710 x 533)

Fanči Klobučar

Dostopnost