05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V sredo, 27.3.2019, se je plezalna ekipa naše šole udeležila poročnega šolskega tekmovanja v športnem plezanju. Tekmovanja se je udeležilo 7 nelicenciranih športnih plezalcev naše šole, na tekmovanju pa jih je nastopilo čez 150 iz zahodne regije SLO. Težavnost plezalne smeri je bila postavljena po starostnih kategorijah. Plezali so na način, ki se imenuje »flash«. To pomeni, da so lahko gledali tekmovalce, ki so plezali pred njimi, varovani so bili z vrvjo z vrha (top rope).

 Vsi naši plezalci so pogumno vstopili v smer in ob glasni spodbudi pokazali odlično znanje in sposobnosti. Pokazali so ogromno mero koncentracije in vztrajnosti. Najbolje je odrezala učenka Urška Geržina iz 6. razreda, ki je v kategoriji Mlajših učenk dosegla višino 34 in skupno 13. mesto, kar ji je prineslo nastop na finalnem državnem tekmovanju v Vojniku 13. aprila 2019.

Več slik najdete TUKAJ.

Čestitamo vsem!

Dostopnost