05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Dragi bralci in bralke!

Danes praznujemo svetovni dan knjige. To je dan, ko so se rodili ali umrli nekateri velikani svetovne književnosti, kot so William Shakespeare, Miguel de Cervantes, Vladimir Nabokov. Organizacija Združenih narodov za izobraževanje, znanost in kulturo – Unesco je leta 1995 ta dan razglasila za svetovni dan knjige in avtorskih pravic.

Ob Svetovnem dnevu knjige pa obeležujemo tudi mednarodni projekt Noč knjige, ki se letos že sedmo leto odvija po Sloveniji, v zamejstvu in širom sveta.

Zaradi epidemije COVID-a 19 bo letošnje praznovanje drugačno, saj je večina knjižnic, šol in drugih ustanov, ki so povezane s knjigo, zaprtih. Zato letos Unesco poziva, naj ljubezen do knjig odmeva prek spleta.

Naj bosta tudi pri vas doma današnji dan in noč obarvana s knjigo.

 

Branje je potovanje

na barkah besed prek tišine.

Molčiš in poslušaš čenčanje

daljav in sveta iz bližine.

(Bina Štampe Žmavc)

 

Oglejte si še:

Vabilo Boštjana Gorenca Pižame na današnjo noč branja: https://www.youtube.com/watch?v=rtAjnTCp4vY

Misli za boljši jutri (založba Beletrina), Vlado Kreslin: https://www.youtube.com/watch?v=OF9x8HIoCb0

 

Knjižničarki

Dostopnost