05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Kot vsako leto smo tudi tokrat brali za Bralno značko. Ob zaključku nas je obiskal kantavtor in pesnik Adi Smolar.

Prireditev je potekala v Kulturnem domu Hrpelje, vodili pa sta jo Sara Mezgec in Neja Baša. Najprej je učence 1.-4. razreda navduševal s svojimi pesmimi, kasneje pa pozdravil učence 5. – 9. razreda. Tudi nas je zabaval s svojim pripovedovanjem in petjem. Z njim smo veselo peli tudi mi, za konec pa je na oder pripeljal svojo psičko Megi, ki mu »pomaga« pri pesniškem ustvarjanju.

Njegov cilj je bil skozi pesmi naučiti učence, kakšen je svet in kako se moramo obnašati, da ne bomo imeli težav in da bomo v življenju čim bolj uspešni.

Vsem, ki smo opravili bralno značko je podelil priznanja, s tistimi, ki smo Bralno značko opravili vseh devet let, torej zlatimi bralci, pa se je tudi slikal. To smo: Amanda Babič, Maja Kastelic, Gaia Mihalič, Valentina Sinkovič, Anja Novak, Žiga Hrvatin, Neja Baša, Sara Mezgec, Rene Fabjančič, Julija Slavič, Luka Korošec, Jaka Klun, Tanaja Česnik, Vid Petohleb, Tristan Pečar in Taja Čermelj.

 

Besedilo: Maja Kastelic, 9. b

Fotografije: Andrejka Cunjac

 

Dostopnost