slika12V torek, 27. januarja 2015, so učenci gledališkega krožka pod mentorstvom učiteljice Tjaše Race uprizorili šolsko gledališko predstavo, detektivko “Ko Šerlok Holms pride v Brkine”.

Detektivka Ko Šerlok Holms pride v Brkine je postavljena v Hrpelje, središče Brkinov, kjer se po mnenju glavne osebe, osnovnošolke Sanje, ne zgodi nič zločinskega. Sanja pod vplivom ameriških kriminalnih in detektivskih serij sanjari o karieri slavne detektivke, vendar z žalostjo ugotavlja, da ji okolje ne ponuja izziva. Do dne, ko se na šoli zgodi zločin. S svojo pomočnico Valerijo – Vatsonom – se lotita zasliševanja vseh osumljencev iz 8. B. Ve se, da je zločin, krajo testov, napravil nekdo iz tega oddelka.  Izkaže se, da so bili motivi in slišano eno, resnični dogodek pa daleč od vsakega zločina. Na podlagi značajskih lastnosti in predsodkov še ne gre nekoga označiti za zločinca. Na koncu ugotovita pronicljivi raziskovalki sledeče: da se zločin ni zgodil, le ena neumnost in nepazljivost.

Fotografije: Andraž Makuc, 7. razred

Slike: