Ali je mogoče spraviti kuhano jajce v steklenico in iz nje, ne da bi ga pri tem poškodovali?

Ali je mogoče, da bi plameni na plinskem gorilniku goreli ob ritmu glasbe posnete na telefonu?

Odgovore in preizkuse v živo so preverili učenci od 1. do 7. razreda. Pod budnim očesom izvajalk-študentk, ki spoznajo v naravoslovje, smo na šoli videli in preverili marsikaj. Kar 120 učencev je bila priča različnim poskusom: kako in zakajje čajna vrečka poletela v zrak kot raketa, kako se v vodi lomi svetloba, kako se topla in mrzla voda mešata, kako se ogreta pločevinka stisne v stiku z mrzlo vodo, kako prehaja zrak po cevki med baloni in še in še…

Učenci so bili nad poizkusi navdušeni in vzhičeni. Iz učilnic je bilo vsake toliko časa slišati vzklike zaradi navdušenja in presenečenja.

Demonstracijske poskuse smo si prislužili s tekmovanjem pri naravoslovju (Kresnička). Šola je bila izbrana med vsemi šolami v Sloveniji, ki so prav tako tekmovale.

Zahvaljujemo se Maji Pečar iz DMFA (Društvo matematikov, fizikov in astronomov) in njenim študentkam, ki so nas tako prijetno presenetili in poučili.