Učenci OŠ Dragomirja Benčiča Brkina Hrpelje s svojimi likovnimi izdelki sodelujejo na številnih natečajih. Nekateri med njimi so že tradicionalni. Mednje spada tudi natečaj za Plakat miru Lions cluba. Tema natečaja je vedno povezana z motivom miru. Na natečaju lahko sodelujejo učenci, stari od 11 do 13 let.  Distrikti po vsej Sloveniji zberejo po en izdelek iz vseh sodelujočih šol. Tako se jih je letos nabralo 4000. Med temi strokovna komisija izbere 24 del, ki se uvrstijo na razstavo, zmagovalni izdelek pa potuje naprej, kjer se poteguje za nagrado na svetovni ravni.

Že drugo leto zapored se je med 24 razstavljenih del v Sloveniji uvrstil izdelek naše učenke. V prejšnjem šolskem letu je bil to izdelek Nine Kramar, letos pa se je med 24 izbranih del uvrstila slika Gaje Ceglar. Ker se uradne podelitve učenki nista mogli udeležiti, so predstavniki Lions cluba, Danijel Božič, predsednik sežanskega Lions cluba Aljoša Jerič in županja občine Hrpelje-Kozina Saša Likavec Svetelšek obiskali našo šolo in jima nagradi podelili.

Vesna Marion, OŠ DBB Hrpelje