05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Prejšnji teden (21.1. – 25.1.) je potekal Teden pisanja z roko. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je pomembna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Naši možgani delujejo bolje pri pisanju z roko kot pri pisanju z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost.
Tudi naša šola se je vključila v ta vseslovenski projekt. V oddelkih podaljšanega bivanja smo izdelovali razglednice in jih pisali svoji družini, prijateljem. V projekt se je vključil tudi Šolski parlament. Učenci so napisali pismo županji in članom občinskega sveta, kjer so napisali pobude in želje, ki bi pripomogle k izboljšanju življenja in vzdušja v občini.

Tudi na fb strani Pišem z roko in na njihovi spletni strani so nas omenili:

Maja Sulčič

Dostopnost