05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Naslovna

V petek, 3. 6. 2016, smo se šestarji z avtobusom odpravili v Pivko, da bi obiskali Park vojaške zgodovine. Ko smo prispeli, smo šli na velik balkon ter pomalicali. Uživali pa smo tudi v čudovitem razgledu na mesto. Naposled nas je lepo sprejela gospodična Mateja. Popeljala nas je v prostor, kjer je bilo veliko gradiva o Titu ter o Jugoslaviji. Ogledali smo si kratek filmček o osamosvojitvi Slovenije. Nato smo si ogledali še sobi , kjer so vojaki spali in se urili. Potežkali smo lahko tudi puško, s katero so vojaki streljali − moram priznati, da je bila kar težka. Po Titu smo se preselili k njegovim tankom. Imel je kar veliko tankov in tudi letal. Eno letalo je bilo dolgo kar 8 m in je lahko letelo do 2000 km. V tank je lahko šlo le 6 vojakov. Po tankih pa smo si ogledali še podmornico. Bila je zelo velika, a vodička Mateja je rekla, da je ta ena najmanjših. V podmornico je lahko šlo 10 vojakov. Na potop so šli za 5 dni. V podmornici je zelo smrdelo, saj se niso umivali in so potrebe opravljali kar tam. Bilo je zelo tesno in se niso mogli udobno namestiti kot na primer mi v postelji, temveč so napol sedeli, napol pa ležali. Ko smo si vsi ogledali podmornico, smo lahko šli v trgovino ter si kaj kupili. Nato so nas lepo sprejele tudi natakarice ter nam pripravile pico ter nekaterim hot dog. Ko smo pojedli in spili, smo šli počasi proti šoli. A še preden smo se vrnili v šolo, smo na Kozini naredili “obvezen” postanek in se posladkali še s sladoledom.

Eva Vatovec, 6. b

Več slik lahko najdete TUKAJ.

 

Dostopnost