05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V sredo, 25. 10. 2017, smo učenci osmih in devetih razredov obiskali Tehnični muzej v Bistri.

Takoj po prihodu tja smo zunaj pomalicali.

Gospod Andrej je učencem 8.b predstavil parni stroj, izdelavo vozov ter konjskih podkev. Popeljal nas je skozi zgodovino podjetja Elan in nam predstavil mnoge njihove proizvode. Ogledali smo si razvoj avtomobilizma skozi čas, povedal nam je zanimivo zgodbo o prestrašenih ljudeh in živalih, ko se je baron peljal od Dunaja do Zagreba, s silovito hitrostjo 15 km/h. Nato smo si ogledali razstavo Titotovih avtomobilov za protokolarne sprejeme.

Zatem nas je drug gospod popeljal skozi razstavo o Nikoli Tesli in nam predstavil nekatere od njegovih izumov. Najbolj zanimiv je bil izum s švigajočimi strelami elektrike, katere so bile usmerjene proti kletki, kjer so bili učenci.

Kasneje smo si vzeli krajši odmor. Po njem smo si ogledali poskuse, ki so nam jih pripravili študentje fizike.

Okrog 12.30 je sledil odhod domov. Po približno eni uri vožnje smo varno prispeli pred šolo.

 

Ana Batič in Neža Novak, 8. razred

    

Dostopnost