05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V letošnjem šolskem letu smo prvošolci sodelovali v mednarodnem projektu Naša mala knjižnica. Projekt je namenjen spodbujanju branja. Z ustvarjalnimi nalogami in igrivim odnosom do knjig pomaga vzgajati vseživljenjske bralce, dviguje splošno raven bralne pismenosti ter pomembno prispeva k širjenju obzorij in spoznavanju drugih kultur. V projektu sodeluje že več kot 350 slovenskih šol in več kot 60 vrtcev. Branje dokazano izboljšuje spomin in koncentracijo, krepi analitične miselne spretnosti, znatno povečuje besedni zaklad in pomaga zmanjševati stres. S knjigami, ki so nam bile letos dodeljene, smo obogatili ure pravljičnega krožka, slovenščine in podaljšanega bivanja.

Učenci in učenke 1.C smo sodelovali na literarno – likovnem natečaju. Rdeča nit likovnega natečaja je bila knjiga Morje (Piret Raud), naslov likovnega dela pa: Čudežna bitja podvodnega sveta. Z učenci smo se preizkusili v tehniki kolažnega tiska in nastale so čudovite umetnine. Naši izdelki so prepričali žirijo in v kategoriji vrtec ter 1. razred smo prejeli prvo nagrado. 

Mentorici Tina Babuder in Monika Gombač

Dostopnost