05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Danes, 15. 6. 2018, smo učenci petih razredov odšli na obisk PGD Materija. Tam so nas sprejeli prijazni gasilci. Najprej nam je gasilec David Fabjančič povedal nekaj podatkov o društvu. Letošnjega avgusta bo društvo dopolnilo 110 let. Sledil je ogled spominske sobe. Tam se med drugim nahaja lepa maketa starega gasilskega doma, ki so ga izdelali mladi, ob 100. obletnici društva. Odšli smo tudi v nadzorno sobo, kjer nas je presenetil alarm za nesrečo iz Postojne. V pritličju smo si ogledali garažo, garderobe in omarice gasilcev. Razdelili smo se v dve skupini in si na bližnjem igrišču ogledali gasilska vozila. V enem nas je g. David tudi peljal, da smo lahko v živo preizkusili, kako gre, ko »gre zares«. Preizkusili smo tudi njihovo opremo.
Zahvalili bi se vsem gasilcem za znanje in izkušnje, ki ste jih delili z nami. Lepo smo se imeli.
Gaja, Maša, Urška N. , 5. a

Dostopnost