20150317 101736V letošnjem šolskem letu se je naša šola vključila v Nacionalni filmsko-vzgojni program, ki je učencem 4. in 8. razredov omogočil brezplačen ogled kakovostnih mladinskih filmov s spremljevalnimi dejavnostmi (pogovori, delavnice).

Četrtošolci smo 17.3. odšli v Kosovelov dom v Sežani. Ogledali smo si šest animiranih filmov, in sicer: Hribci, Ciper Coper, Pasavec, Koyaa, Ki-ki-do in Maček Muri. Bilo je zelo zabavno.

Po ogledu filmov smo imeli na šoli delavnice, na katerih smo izdelali animirani film. Pri tem sta nam pomagali Ana in Andreja. Moja skupina je naredila animiran film z naslovom Ribič na razburkanem morju, druga skupina pa film z naslovom Nogomet. Bilo je zelo zabavno. Najbolj mi je bilo všeč na delavnicah.

Radi bi se še zahvalili Občini Hrpelje-Kozina, ki je poravnala stroške prevoza v Sežano.

Valerij Rojc, 4. a

Nekaj vtisov:

Bilo mi je lepo. Najbolj mi je bil všeč Ciper Coper. Ajla

Na delavnici smo posneli pravi film z zvokom. Bilo je »carsko«. Mia

Zelo rada sem izdelovala like iz papirja. Naredili smo dva res lepa animirana filma. Eva M.

Užival sem v gledanju animiranih filmov. Sami

Najbolj mi je ostal v spominu film Ciper Coper. Neja

Najbolj mi je bil všeč film Hribci. Matic