Navodila za prvi šolski dan v šolskem letu 2024/25 na OŠ DBB Hrpelje

Spoštovani starši, dragi učenci, hočeš nočeš, počitnic je nepreklicno konec in šola je tu.

V ponedeljek, 2. septembra, bomo ob 8. uri konkretno zakorakali v novo šolsko leto 2024/25. Naj bo začetek strumen in odločen, saj so pred vami novi izzivi, cilji in naloge, ki jih boste morali opraviti po svojih najboljših močeh in bodo od vas terjali vztrajnost, odrekanja, disciplino in redno delo. Zato pogumno in srečno vsem!

V ponedeljek, 2. septembra 2024, torej začenjamo s poukom

• Šola odpre vrata ob 6.30, kot običajno. Takrat se izvaja jutranje varstvo.
  • Po prihodu v šolo se bomo najprej zbrali v telovadnici, nato pa boste z razredniki odšli v učilnice.
  • Učenci domačini (ne vozači) pridite v šolo po 7.45.
  • Na poti v šolo upoštevajte cestno-prometne predpise.
  • V šolo učenci vstopajte sami, brez spremstva staršev.
  • Pouk bo prvi šolski dan potekal prilagojeno; prve tri ure bodo razredne ure, 4. in 5. pa po urniku.
  • Malica bo prvi šolski dan organizirana za vse učence.
  • Kosilo bo prvi dan le za učence, ki so se predhodno prijavili.
  • Podaljšano bivanje je že prvi dan organizirano po običajnem urniku, torej do 16.40, čeprav se pouk zaključi po 5. uri ob 12.25.
  • Učenci domačini, ki niso vključeni v podaljšano bivanje, takoj po končanem pouku zapustijo šolo in odidejo domov.
  • Avtobusni razvoz vozačev bo prvi šolski dan zgodnejši (po 5. šolski uri, torej ob 12.45).
  • Vozni redi so objavljeni na spletni in FB strani šole.

POMEMBNO: Ker je število učencev na šoli pa tudi število otrok v sosednjem vrtcu iz leta v leto večje, je posledično večja tudi prometna gneča pred in ob šoli (vrtcu). Prosimo, da ste zato še bolj potrpežljivi in dosledno upoštevate cestno-prometno signalizacijo, parkirni režim in navodila policije oz. redarstva. Hvala za razumevanje.

Sebastijan MAVRIČ, ravnatelj